LASKI chystá na letošní Techagro několik naprostých novinek

Autonomní fréza na pařezy F 500 HR
Autonomní fréza na pařezy F 500 HR

Firma LASKI chystá na letošní Techagro v Brně hned několik naprostých novinek. Veletrh se koná od 8. do 12. dubna 2018. Určitě si najděte čas a navštivte stánky této progresivní firmy z Hané. Na výstavišti naleznete hned dva stánky. Vnitřní expozici na veletrhu Techagro v hale A2 stánek 030 a venkovní stánek s praktickými ukázkami na ploše R 009 na přidruženém veletrhu Silva Regina.

Další stroje LASKI naleznete na stáncích spřátelených firem, které se podílí na prodeji nebo vývoji produktů firmy. Smržická firma trvale inovuje svoje výrobky čímž si drží náskok před konkurencí i firmami, které jejich starší stroje začali kopírovat.

Inovovaná fréza na pařezy F 460

Na veletrhu bude představena inovovaná fréza F460, která zastupuje nejdéle vyrábějící řadu fréz firmy LASKI. První model s označením F450 se začal ve Smržicích vyrábět už roku 1994. Letos stroj prošel výraznou a přesto nenápadnou designovou úpravou. Stroj bude poprvé osazen spalovacím motorem se vstřikováním. Tento motor šetří životní prostředí i kapsu provozovatele. Nově, také bude možné stroj vybavit elektromagnetickou spojkou, která odlehčí motoru při startu, zaručí odpojení kotouče při pojíždění a zabrzdí rychleji dobíhající frézovací kotouč.

Autonomní fréza na pařezy F 500 HR

LASKI si do Brna přichystala naprostou světovou novinku v oboru. Autonomní fréza na pařezy F500HR. Stroj vychází z časem prověřeného modelu F500H. Nově jde o nejmenší stroj firmy LASKI na dálkové ovládání. Navíc je fréza vybavena vyspělou elektronikou, která se postará o automatické odfrézování pařezu. Obsluha zajistí jen o přistavení stroje k pařezu. Dále je stroj vybaven radličkou pro zahrnování a moderním ekologickým spalovacím motorem se vstřikováním.

Nová fréza na pařezy Predator P 56 RX

První představení odborné veřejnosti čeká novou profesionální frézu na pařezy na dálkové ovládání Predator P56RX. Stroj vychází z úspěšné frézy P50RX. Nový Predator bude osazen novým ekologickým motorem Kohler KDI a novým silnějším pásovým podvozkem. P56RX stejně jako většina novinek firmy LASKI prošla designerskými úpravami. Zachovány jsou vlastnosti jako průchodnost zúženými prostory a výkonnost frézování.

Nový zahradní štěpkovač LS 95 ES

Úspěšnou řadu malých zahradních štěpkovačů LS95 doplňuje nový LS95ES. Výkonný a konstrukčně jednoduchý stroj LS95 firma LASKI vybavila elektrickým pojezdem využívaným na frézách F460. Mimochodem elektrický pojezd firma LASKI montovala na své stroje ještě dlouho před zpopularizováním témata elektromobilita. LS95ES vyniká na zpevněném povrchu obratností a mobilitou i bez zapnutého elektrického pojezdu. V terénu vám pak elektrický pojezd zaručí maximální průchodnost.

Nový zahradní štěpkovač za traktor LS 95 T

Řadu malých zahradních štěpkovačů LS95 dále rozvíjí její verze za traktor LS95T. Všechny výborné vlastnosti stroje byly zachovány pouze náhon obstará nosič, který může štěpkovači ve výkonnosti jen pomoci.

Nový štěpkovač s benzínovým motorem LS 160 P

Další naprostou novinkou bude štěpkovač LS160P, který vychází z výkonného LS160DW. Nový stroj LS160P je vybaven novým benzínovým motorem se vstřikováním. Aplikací tohoto motoru štěpkovač nijak nestrádá. Výkonnost stroje je nadále vysoká a při tom šetří životní prostředí a náklady na pořízení i provoz.

Nový drážkovač TR 120 H s pásovým podvozkem a možností připojení dalšího zařízení

TR 120 H je vrcholný typ z řady drážkovačů firmy LASKI. Stroj dokáže hloubit souvislou drážku hlubokou 1200 mm a širokou 200 mm a pomocí odnímatelné radličky ji zase zahrnout. Pohodlí při práci zajistí ergonomické ovládání a nastavitelná pracovní šnečí rychlost. Drážkovací nástroj lze zaměnit za jiná přívěsné zařízení. Např.: mulčovač, fréza na pařezy, kartáč atd… Vysokou stabilitu v terénu zajišťuje pásový podvozek. Manipulaci při špatných světelných podmínkách napomohou integrované světlomety a vaši bezpečnou zajistí majáky. Jako i u jiných novinek firmy LASKI stroj prošel vývojem originálního designu.

Je vidět, že i na hanácké vesnici se vývoj žene neustále kupředu. Navíc výrobky místních firem jsou na naprosté světové špičce a určují směřování oboru, kterému se věnují.

Firma LASKI je toho zdárným příkladem.

www.laski.cz