Kloubové nakladače s nejvyššími ambicemi

Kloubové nakladače s nejvyššími ambicemi

Italský výrobce Gianni Ferrari je uživatelům techniky v České republice již velmi dobře známý. Prosadil se zde například výkonnými sekačkami na profesionální údržbu veřejné zeleně, zejména řadami PG a Turbo.

Nyní přichází Gianni Ferrari s druhou generací univerzálního kloubového nakladače a nosiče nářadí Turboloader. Výrobce analyzoval stroje na trhu a přišel s produktem, který nově řeší některé potřeby uživatelů.

Dodavatelem komunální techniky s více než dvacetiletou historií a současně výhradním zástupcem Gianni Ferrari v České republice je společnost Profigrass s.r.o.

Pouze kvalitní komponenty

Řada Turboloader představuje pět modelů s výkonem od 22 do 44 koní. Stroje využívají kapalinou chlazené dieselové tříválce Kubota o výkonech 22 nebo 28 koní, vyšší modely potom motory čtyřválcové s výkony 36 nebo 44 koní. Pro konstrukci nakladačů zvolil výrobce pouze kvalitní materiály a komponenty bez jakýchkoliv kompromisů. Dodavatelem hydraulických čerpadel je například Poclaina Sauer Danfoss. Všechny modely mají hydrostatický pojezd a disponují pohonem čtyř kol. Mohou být vybaveny uzávěrkou diferenciálu. Kloubové šasi poskytuje velmi malý poloměr otáčení a snižuje prostor potřebný pro manévrování, čímž uživateli umožní se pohybovat s jistotou i ve stísněných prostorech. Kloubový podvozek a kola o shodném rozměru zajistí agilní manipulaci s nákladem či příslušenstvím v budovách nebo na staveništích. Projede-li daným prostorem přední část stroje, zadní část ji bude následovat. Zadní kola vždy kopírují stejnou stopu předních, což obsluze velmi usnadňuje práci. Kloubové řízení také zajistí šetrný pohyb i na těch nejkultivovanějších površích, což uživatel ocení při takových činnostech, jakými jsou například realizace a údržba zahrad.

Vysoký výkon, komfort i bezpečí

Při vývoji nakladače byla věnovaná značná pozornost ergonomickému a účelnému ovládání. Středem pozornosti se stal především multifunkční joystick zajišťující pohodlné plynulé a progresivní ovládání hydrauliky a nesených příslušenství. Jeho přednosti obsluha ocení již při prvním kontaktu se strojem. Pojezd se ovládá pouze jedním pedálem se spínačem směru jízdy na joysticku. Další komfort uživatel získává díky pohodlné sedačce Grammer. Těžištěm činnosti konstruktérů se stala bezpečnost. Turboloader je vybaven senzory, které hlídají nebezpečí překlopení. Například při výsunu lžíce s nákladem čidla nedovolí další zdvih a zazní výstražný signál, pokud břemeno přesáhne bezpečnou mez a hrozí překlopení. Stejně tak další bezpečnostní senzor zabrání nechtěnému vyprázdnění lžíce směrem na obsluhu.

Všestrannost, to je Turboloader

K dispozici je široká škála příslušenství, například různé druhy lopat, drážkovací frézy, paletizační vidle, žací ústrojí, zimní nářadí a mnoho dalších doplňků. Jejich zajištění na upínací desku a odpojení je řešeno hydraulicky z místa obsluhy. Spolu s připojením hydrauliky prostřednictvím hydrospojek trvá připojení nářadí jen několik sekund. Ve standardu je k dispozici paralelogram i plovoucí funkce příslušenství vhodná například pro žací ústrojí, kde je kopírování povrchu potřeba.

Mezi hlavní přednosti nakladačů Turboloader patří především výsun hydraulického ramene podle konkrétního modelu až do výšky 308 cm. Co je však důležité, zdvih ramene je zajištěn symetricky dvěma pístnicemi, což vylučuje tendenci ke kroucení konstrukce oproti řešení s jednou pístnicí na straně. Turboloader si zkrátka zakládá na robustní a odolné konstrukci.

Nakladače Turboloader mohou být podle konkrétních potřeb zákazníka vybaveny plnohodnotnou vyhřívanou kabinou, čtyřsloupkovým rámem ROPS s lehkou stříškou nebo jen dvousloupkovým rámem ROPS.

 

Dovozce strojů Gianni Ferrari do ČR a SR

Profigrass s.r.o.
Holzova 9, 628 00 Brno
Telefon: 544 234 046; E-mail: profigrass@profigrass.cz
www.profigrass.cz