John Deere - Příspěvek ke skvělé zimě

Prohrnování chodníků v podání traktoru John Deere X155R.
Prohrnování chodníků v podání traktoru John Deere X155R.

Na chodníky se snášejí první listy jako poslové podzimu a předzvěst zimy. Jaká ta letošní bude? Skvělá, protože John Deere nyní přichází s akční nabídkou, která zahradním traktorům prodlouží sezónu na celý rok a vám ušetří podstatnou částku peněz.

Proč by měly zahradní traktory v zimě odpočívat? Vždyť se správnou výbavou dokážou dobře posloužit i v zimě!

U značky John Deere to platí i pro traktory John Deere základní řady X100, protože už ta má pro práci s nářadím dobrý základ v podobě odolného prostorového rámu a litinové přední nápravy. A také dost síly, jak se vzduchem chlazenými jednoválci s výkonem od 6,9 kW (9,4 koně), tak s vidlicovými, vzduchem chlazenými dvouválci s výkonem od 8,8 kW (12 koní) do 12,1 kW (16,4 koně).

Pohodlně ze sedadla

Do volitelného předního rychloupínacího závěsu traktorů řady X100 lze uchytit radlici se záběrem 125 cm a výškou 42 cm. Ta je chráněna pružícím systémem, spodní gumovou lištou a lze ji přímo z místa řidiče nejen zvedat, ale i natáčet doprava či doleva.

Dalším užitečným nářadím na sníh je rotační koště se záběrem 120 cm, jehož kartáč je poháněn řemenovým převodem. Stejně jako radlice se zvedá, spouští a natáčí doleva či doprava přímo z místa řidiče. Výška kartáče nad povrchem se nastavuje pomocí opěrného kola a do základní výbavy patří snadno odnímatelný zásobník na nečistoty.

Na přání si můžete pořídit také závaží do předních i zadních kol nebo sněhové řetězy, tedy doplňky, které při odhrnování či zametání zlepší záběr kol na kluzkém podkladu. Dozadu můžete připojit rozmetadlo posypových látek případně originální vozík John Deere se sklápěcí korbou na 200 nebo 280 litrů. Menší z nich nyní nabízí firma STROM PRAHA, a. s., výhradní dovozce techniky John Deere do České republiky, k traktorům řady X100 zdarma, takže při jejich nákupu můžete ušetřit až 11 390 Kč.

S pomocí hydrauliky

Traktory vyšší řady X300 už jsou výhradně poháněny vidlicovými, vzduchem chlazenými dvouválci s výkonem od 12,2 do 13,8 kW (16,6 až 18,8 koně). Proto mají více síly, větší kola i robustnější rám. A také lepší automatickou hydrostatickou převodovku, vybavenou tempomatem a ovládanou dvojicí pedálů Twin-Touch.

Třístovky jsou spolehlivé, léty prověřené traktory. Přesto jde o ryze současné stroje, které prošly důkladným přepracováním. Novou generaci na první pohled poznáte podle moderních, ostře řezaných tvarů kapoty. Z pohledu zimního nasazení je nejzajímavějším traktorem model X310, s výkonem 12,2 kW (16,6 koně) vybavený hydraulikou. Hydromotor, který v létě zdvihá a spouští žací ústrojí, může v zimě zdvihat či spouštět radlici, případně zametací kartáče.

Nynější zvýhodněná nabídka pro traktory John Deere řady X300 zahrnuje radlice, rozmetadla posypových látek a sněhové řetězy, takže při jejich nákupu můžete ušetřit až 24 700 Kč.

Zážehoví přeborníci

Nejvýkonnější zahradní traktory John Deere, poháněné zážehovými motory, patří do řady X500. Jejich rám i nápravy jsou odolnější a kola podstatně větší. Proto jsou tyto stroje se vzduchem chlazenými vidlicovými dvouválci o výkonech 16,1 kW (21,9 koně, model X534) a 16,4 kW (22,3 koně, model X540) a robustnější převodovkou, vybavenou tempomatem a uzávěrkou diferenciálu, schopné pracovat s těžším zimním nářadím. Přitom se není třeba obávat jeho zdvihání ani spouštění, tuhle dřinu za vás, podobně jako u modelu X310, udělá hydraulika. Traktory řady X500 ji navíc využívají také pro ulehčení řízení. K pohodlí za volantem přispívá také měkce odpružené luxusní sedadlo s vysokou opěrkou.

Není to jen lehká odchylka ve výkonu motoru, čím se oba zástupci řady X500 liší. Model X534 má totiž řízena nejenom přední, ale i zadní kola. Díky tomu je nejobratnějším zahradním traktorem značky John Deere, vhodným pro zvlášť členité terény s četnými překážkami v podobě keřů, stromů, záhonů apod.

Sněhová fréza a vyhřívaná kabina

Na rozdíl od stovek a třístovek můžete dopředu před pětistovky s výkonnějšími motory připojit i sněhovou frézu. Ta patří do nynější akční nabídky společně s radlicí, sypačem a sněhovými řetězy, to vše společně tudíž s traktorem John Deere řady X500 nyní pořídíte až o 63 890 Kč levněji!

Zřejmě nejvyhledávanějším zimním doplňkem bude vzhledem k pohodlí kabina. Prodejci strojů značky John Deere v České republice ji dovážejí od zavedeného německého výrobce kvalitní komunální techniky Matev. Je dostupná pro řadu X300 a X500, přičemž pro pětistovky se dodává i s topením.

Nejmenší diesely

Do našeho výčtu můžeme zahrnout ještě traktory John Deere řady X750 s úspornými, vznětovými, vodou chlazenými tříválci o zdvihovém objemu 904 cm3 a výkonu 17,5 kW (23,5 koně). Dodávají se s pohonem zadní nápravy (model X750), řízením všech čtyř kol (model X754) nebo s pohonem všech čtyř kol (model X758).

Tyto nejmenší traktory John Deere poháněné vznětovým motorem bychom sice mohli rozměrově zařadit mezi zahradní traktory, ovšem vzhledem ke dvěma hydraulickým okruhům, volitelnému zadnímu tříbodovému závěsu a vývodovému hřídeli, přednímu, hydraulicky ovládanému závěsu, přednímu vývodovému hřídeli a dalším vymoženostem jde o všestranné univerzály vhodné pro profesionální, každodenní nasazení.

Kompletní informace o zahradních traktorech John Deere zde