Jednoosé nosiče Köppl

Jednoosé nosiče Köppl
Jednoosé nosiče Köppl

V bavorském městě Entschenreuth sídlí Köppl, firma s více než stoletou historií, která vyrábí širokou škálu jednoosých nosičů nářadí.

Historie Köppl

„Firmu založili mí předkové v roce 1896 zprvu jako kovářskou dílnu. Na výrobu součástek navázaly zemědělské a komunální stroje. První samojízdnou sekačku jsme uvedli na trh v roce 1948. Koncem šedesátých let minulého století jsme jako první dováželi do Německa traktory SAME a současně vyráběli vlastní kloubové traktory Kotrak a Alltrak. Především kvůli velice silné konkurenci jsme tento program opustili a již více než 35 se specializujeme na jednoosé nosiče a příslušenství pro profesionální nasazení v zemědělství, zahradnictví a komunálním sektoru,“ vysvětlil Karl Köppl ml., zástupce čtvrté generace rodinné firmy Köppl GmbH. 

Karl Köppl pokračoval: „Nárůst produkce i obratu ukazuje na rostoucí popularitu jednoosých nosičů. Zpočátku jsme měli v sortimentu pouze stroje s mechanickou převodovkou, hydrostaty přibyly v roce 1998 a dnes u nich máme nejširší program z výrobců jednoosých nosičů. Zakládáme si nejen na tom, že nabízíme mnoho typů, ale máme k nim rovněž pestrý sortiment zhruba sedmdesáti typů příslušenství pro celoroční nasazení, které lze snadno a rychle připojit k nosičům různých modelů. Široká je nabídka pneumatik včetně ocelových kol s trny do horského terénu. Zaměřujeme se totiž i na techniku pro sečení alpských luk.“ Pokud byl ještě před pěti lety ve výrobě nosičů Köppl zhruba třetinový podíl hydrostatů, dnes se jich vyrábí v Entschenreuth stejně jako strojů s mechanickou převodovkou. Ty jsou vhodné především pro komunální nasazení, zatímco hydrostatické nosiče s jednoduchým ovládáním se prosazují v zahradnických provozech především kvůli nutnosti častých změn směru jízdy.

Přehled nabídky nosičů Köppl

Köppl 3E500
3E500
Köppl Frästalent
Frästalent
Köppl Serie 500
Serie 500
Köppl VR-2
VR-2
Köppl Compakt Easy
Compakt Easy
Köppl Compakt Light
Compakt Light
Köppl Compakt Comfort
Compakt Comfort
Köppl Hydro Luchs LHR-2
Hydro Luchs LHR-2
Köppl Hydro Athlet HA-2
Hydro Athlet HA-2
Köppl Atra
Atra
Köppl Hydro Bergtalent BT-2
Hydro Bergtalent BT-2
Köppl Gekko
Gekko

 

 

Dovozce Köppl do ČR a SR

Výhradní zastoupení Köppl pro Českou a Slovenskou republiku:

VPD servis
Přerovská 688/62A, 779 00 Olomouc
Telefon: 583 034 117, E-mail: info@vpdservis.cz
www.vpdservis.cz