BioMant - likvidace plevele horkou vodou

BioMant - likvidace plevele horkou vodou

Likvidace plevele horkou vodou BioMant je efektivní metoda - s nízkými náklady a úsporou času v porovnání s ostatními nechemickými metodami. BioMant nabízí širokou variabilitu možností využití a agregace díky modulární koncepci technologie, od malých mobilnich jednotek až po komlexní řešení formou nástavby na užitková vozidla.

Nechemická likvidace plevelů pomocí horké vody

Určeno pro hospodářsky nevyužívané a veřejné plochy, ekologické hospodářství a ostatní plochy, kde není povoleno nebo není žádoucí použití herbicidních látek, je efektivním a hospodárným řešením likvidace plevelů pomocí horké vody.

Zařízení BioMant likvidují buněčné struktury plevelů pomocí 99,5 °C horké vody. Díky tomu odumře nejprve nadzemní část rostliny a při opakovaném použití i celá rostlina. Vysoce efektivní technologie umožňuje efektivní a hospodárnou a současně ekologickou likvidaci plevelů.

Pro různé typy použití nabízíme různé modely zařízení BioMant.

Výhody BioMant poznáte na první pohled

 • Efektivní metoda, nízké náklady a úspora času v porovnání s ostatními nechemickými metodami
 • K životnímu prostředí šetrná technika ohřevu a pohonu, s minimální zátěží pro ovzduší
 • Vyšší pracovní rychlost díky vyššímu průtoku a systému kontroly teploty
 • Žádné riziko požáru, žádné mechanická poškození ošetřovaných ploch
 • 3-v-1: Likvidace plevelů, odstraňování mechu a řas, vysokotlaký čistič
 • Variabilita možností využití a agregace díky modulární koncepci

BioMant Mini

BioMant MiniNejmenší a cenově dostupný model BioMant Mini je optimálně určený pro menší a těžko dostupné plochy u kterých je k dispozici připojení do vodovodního řádu a napájení ze sítě.

Je malý, obratný a s hmotností pouze 98 kg velmi lehký. Tyto vlastnosti z něj činí ideálního pomocníka komunálních dvorů, obytných a firemních komplexů a ošetřování menších ploch. Průtok 8 l/min umožňuje svižné pracovní tempo.

BioMant Compact

BioMant CompactDíky kompaktní a inovativní konstrukci dalších modulů nabízí model BioMant Compact mnohostranné a optimální využití v zahradách nebo menších plochách avšak umožňuje i ošetřování velkých ploch.

K dispozici jsou dvě varianty:

 • u BioMant-Compact EL elektrický pohon čerpadla, napájení 230V
 • u BioMant-Compact BE pohon čepadla integrovaným benzínovým motorem

Oba modely jsou schopné nasávání a mohou být připojeny buď na vodovodní řád nebo na speciální k modelu BioMant Compact uzpůsobený modulární zásobník vody.

Pro mobilní nasazení jsou za příplatek k dispozici trojúhelníkové závěsy pro snadnou čelní nebo zadní agregaci, stejně tak stabilní a snadno ovladatelný tříkolový podvozek s velkými koly. Pro přepravu a jednoduchou montáž na přívěsy a vozidla je zařízení vybaveno otvory pro paletizační vidle.

BioMant One / BioMant Two

BioMant One / TwoPro velkoplošné použití jsou optimálně určeny modely BioMant-ONE a BioMant-TWO. Systémy jsou koncipovány pro práci zcela nezávislou na zdrojích vody a napájení ve spojení s nosičem. Díky modulární konstrukci jsou k dispozici četné varianty montáže.

 • Ohřev vody
  Alternativně dieselový hořák nebo ekologičtější LPG-hořák s až o 70% nižšími hodnotami CO2 emisí a minimálními emisemi sazí.
 • Přísun vody
  Díky vysokému průtoku vody (15 popř. 30 l/min) je dosaženo vysoké pracovní rychlosti. Pomocí externího čerpadla s filtrem je možné využít povrchové nebo dešťové vody.
 • Napájení
  Pomocí integrovaného akumulátorového paketu, který značně redukuje hlukovou zátěž, nebo separátním hydraulickým nebo spalovacím napájecím agregátem (diesel, benzín nebo LPG).
 • Systém kontrolování teploty (TCS)
  Senzory ovládaný systém kontroly teploty zajišťuje stabilní teplotu vody 99,5 °C a umožňuje tak rychlejší a konstantně kvalitní práci.

BioMant One

Vybaven vlastním hořákem a průtokem až 15 l/min. Určeny pro obsluhu jednou osobou, aplikační záběr max. 60 cm a výkon až 1.800 m2/h.

BioMant Two = 2 x BioMant One

Dvojice hořáků a průtok 30 l/min pro aplikační rámy s pracovním záběrem až 120 cm, nebo pro obsluhu 2 osobami s ručními tryskami. Pracovní výkon potom činí až 3.600 m2/h.

 

 

GARDEN Studio, s.r.o.
autorizovaný zástupce BioMant pro ČR

U Zoologické zahrady 2, 635 00 Brno
Tel.: 602 878 641 / 721 435 780
E-mail: obchod@gardenstudio.cz

www.horkavoda.cz