ASbud Česká Republika posiluje, získala oficiální zastoupení značky Yanmar

  • Úvod
  • Přečtěte si
  • ASbud Česká Republika posiluje, získala oficiální zastoupení značky Yanmar
ASbud Česká Republika posiluje, získala oficiální zastoupení značky Yanmar

V letošním roce se rozšířilo portfolio strojů společnosti ASbud Česká republika, ke stavební a silniční technice od výrobců SCHAEFF, TEREX, Ammann Group a Mecalac se přidala také značka Yanmar.

Získání oficiálního zastoupení renomovaného japonského výrobce je největší, nicméně zdaleka ne jedinou novinkou společnosti ASbud...

S Yanmarem přichází i něco navíc...

Doplnění stávajícího sortimentu ASbud o značku Yanmar se zdá být logickým krokem, už s ohledem na fakt, že i stroje SCHAEFF spadají pod globální skupinu Yanmar. K získání oficiálního zastoupení renomovaného japonského výrobce přispěla i vysoká kvalita servisních a poprodejních služeb firmy ASbud. V nabídce ASbud dominují zejména pásová mini a mid-rýpadla Yanmar v hmotnostní kategorii do 12 tun, která jsou vyráběna už přes padesát let. I proto je v této kategorii výrobce tak silný. Kompletní výroba probíhá v Japonsku a ve Francii; stroje jsou charakteristické precizním dílenským zpracováním, vlastními koncernovými motory, stabilními podvozky a v neposlední řadě bohatou výbavou. K dispozici jsou v provedení jak s konvenčním poloměrem otáčení, tak v konfiguraci ViO, což znamená, že rýpadlo má absolutně nulový přesah, tedy ani protizávaží na zádi, ani přední část horního rámu nepřesahují šířku pásu. Toto provedení se tak hodí zejména do městských zástaveb, pro výkopy kanalizací s velmi úzkými uličkami či podél zdí. Nutno poznamenat, že Yanmar byl, co se týče nulového přesahu, průkopníkem. Vždyť základy ViO koncepce byly položeny už v roce 1995.

K dalším oceňovaným vlastnostem mini-rýpadel Yanmar patří patentovaný unikátní hydraulický systém, označovaný jako ViPPS (ViO Progressive Pumps System), který umožňuje dosáhnout výjimečné síly a rychlosti při zachování plynulé ovladatelnosti stroje. Funguje to tak, že hydraulická čerpadla (3 nebo 4) jsou řízena vícecestným řídicím ventilem a dle potřeby dochází ke sdružování hydraulického výkonu.

Oblíbenost mini-rýpadel Yanmar spočívá dále v celé řadě jednoduchých a účelných řešeních, která byla do výroby zavedena na základě požadavků zákazníků. Abychom byli konkrétní, zmiňme například hydraulickou brzdu otočí, chytře řešenou ochranu pístnic ramene, násady a lopaty, která zamezuje poškození těchto klíčových komponentů a snižuje tak náklady, spojené s opravami či nečinností stroje z důvodu poruchy; nebo zakulacené kabiny s velkými prosklenými plochami, umožňující neomezený 360° výhled. Extrémně stabilní podvozek předurčuje mini-rýpadla Yanmar i k nasazení v tvrdších podmínkách. U vybraných modelů mohou zákazníci zvolit mezi klasickým výložníkem a výložníkem s prodlouženým ramenem. Díky všem těmto zmíněným vlastnostem jsou mini-rýpadla Yanmar vyhledávanými „univerzály” a oblibu získávají také u tzv. fleetových zákazníků a v půjčovnách. „Kvalita Yanmaru, zejména co se týče mini-rýpadel, je mezi stavaři neoddiskutovatelná. Myslím, že získáním oficiálního zastoupení této značky jsme udělali další krok dopředu,” komentuje novinku majitel a jednatel firmy ASbud, Ing. Jan Kunčický.

Rypadla YanmarRypadla Yanmar

ASbud v kostce? Jeden partner pro všechno...

Připojením Yanmaru ke stávajícím produktům ASbud bylo docíleno ucelenější nabídky strojů. Tak například od výrobce SCHAEFF vám na Valašsku dodají mini-rýpadla v kategorii do 4 tun, dále kolová rýpadla řady TW, kolová rýpadla řady TL; od Mecalacu rýpadlo-nakladače TLB, dumpery TA a novinku v podobě kabinového dumperu MDX, a od Ammannu pak širokou paletu hutnicí a vibrační techniky do 5 tun. Prodávaná technika je kromě „mateřského” Frenštátu p. Radhoštěm nově k vidění také v prodejních centrech v Olomouci, ve Zlíně a od poloviny roku také v Brně či Praze.

Komplexnost nabídky je podpořena kvalitním a rychlým servisem, který je prováděn buď svépomocí, nebo prostřednictvím ověřených regionálních servisních partnerů. Proškolení servisní mechanici jsou zákazníkům v tuto chvíli k dispozici v 7 (!) servisních střediscích po celé ČR a ve dvou na Slovensku. Vyjma mechanických závad jsou zde schopni opravit i choulostivější závady například v elektroinstalacích, hydraulických systémech, hnacích ústrojích a převodovkách; samozřejmostí je odborná diagnostika.

Ruku v ruce se servisem umí v ASbudu také efektivní logistiku náhradních dílů s rychlými dodacími lhůtami. „Disponujeme nejen vlastními skladovými kapacitami, ale máme přístup také do nedalekých centrálních skladů v Německu a dalších evropských zemích, takže na požadavky zákazníka reagujeme v podstatě obratem,” podotýká Jan Kunčický a dodává: „Kromě dílů k námi prodávaným strojům jsme schopni zákazníkovi zajistit i díly k dalším zhruba patnácti nejfrekventovanějším značkám stavební mechanizace na trhu.

V oblasti příslušenství lze ke strojům doobjednat například stále populárnější rototilty, dále například super-výkonné hydraulické frézy německého výrobce ROCKWHEEL nebo hydraulická kladiva britského výrobce Arrowhead. Pro úplný výčet zbývá dodat, že vybranou techniku si lze také zapůjčit, k nákupu pak lze zvolit některou z nabídek individuálního financování. V případě firmy Asbud totiž skutečně platí ono okřídlené motto „Vše pod jednou střechou...”.

 

ASbud Česká Republika, s.r.o.

U Kantorka 419, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktní osoba: Ing. Jan Kunčický
Telefon: 724 978 237, E-mail: jan.kuncicky@asbud.cz
www.asbud.cz