Biomasový štěpkovač celých stromů Bandit Model 2290

  • Úvod
  • Biomasový štěpkovač celých stromů Bandit Model 2290

Bandit 2290 je moderní biomasový štěpkovač celých stromů s pásovým samohybným systémem, který dokonale vyplňuje mezeru mezi 2090 a 2590 v řadě biomasových štěpkovačů Bandit. Tato jednotka má řadu analogických prvků jako jednotka 2090 a hlavním odlišujícím elementem tohoto modelu je speciálně řešený stacionární vyhazovací kanál s deflektorem hydraulicky ovládaným v horizontální i vertikální rovině a několik nových konstrukčních řešení podávacího a drtícího systému. Model 2290 může být vybaven motorem o výkonu 275 až 350 HP a jako varianta může být doplněn podávacím dopravníkem délky 1,7 m.

Model 2290 Track je výkonný štěpkovač celých stromů, větví, odpadů po mýcení, odřezků apod., který je schopen vyrobit až téměř 45 tun štěpky za hodinu. Díky výkonnému podávacímu systém a  prostornému vstupnímu otvoru o rozměrech 622 x 660 mm je tato jednotka zvlášť efektivní pro drcení silně rozvětveného materiálu.Podávací systém se skládá z horního válce o průměru 686 mm a spodního válce o průměru 270 mm, které jsou poháněny dvěma hydraulickými motory buď přímo, nebo přes řetězovou převodovku. Podávací systém tohoto typu vytváří točivý moment na úrovni 76 Nm a je snadno schopen vcelku vtáhnout rozsochatou větev nebo strom o poměrně velkém průměru.

Model 2290 má nožový buben s vyměnitelnými nožovými kapsami. Tento systém umožňuje variantní používání typových pevných nožů s dvojstranným ostřím a upínacích nožů s možností regulace vysunutí ostří. Upínací nože umožňují nastavení rozměrů štěpky pro přizpůsobení koncového produktu požadavkům dané elektrárny nebo teplárny spalující biomasu, případně jiných aplikací. Obdobně jako je tomu u všech bubnových nožových strojů, model 2290 má extrémně trvanlivý nožový buben o průměru 940 mm a šířce 610 mm s vnitřními výztužemi, které zajišťují dlouholetý bezporuchový provoz.

Pro Model 2290 je rovněž nabízen mimořádně efektivní vyhazovací kanál zajišťující získání maximální vyhazovací síly pro důkladné zaplnění přes zadní čelo i těch nejdelších návěsů pro štěpku. Můžete si být jisti, že Vaše dopravní prostředky budou maximálně zaplněny, čímž budou sníženy přepravní náklady a zvýšen zisk. Přístup dovnitř kanálu v případě potřeby umožňují dva inspekční kryty. Hydraulicky ovládaný deflektor ve svislé i vodorovné rovině umožňuje nasměrování proudu vyhazované štěpky.

Podávací dopravník délky 1,7 m, který je k dispozici jako varianta zajišťuje větší efektivitu podávání materiálu. Toto příslušenství zkracuje čas pro nakládku a zvyšuje produktivitu. Pomocí stroje, který má tyto konstrukční prvky bude možno podstatně snadněji vkládat krátké klády, hromady větví nebo vršky stromů.

Model 2290 může být dodán i jako samohybná jednotka na pásech dálkově ovládána rádiovým ovládačem bez kabiny a nakladače nebo může být vybaven kabinou a nakladačem. Nakladač v tomto provedení je umístěn na věži o standardu „heavy duty“ (pro těžký provoz). Kabina je vybavena otočným sedadlem „deluxe“ s loketními opěrkami a ovládacími joysticky. Dalšími užitečnými prvky umístěnými v prostoru kabiny je ovládání škrticí klapky, tachometr autofeed, ukazatel hladiny paliva a řídící jednotka klimatizace a topení vestavěna do stropu.

Drticí systém bubnový
Max. průměr dřevní hmoty 510 mm
Vstupní otvor 622x666 mm
Rozměry nožového bubnu 940x610 mm
Palivová nádrž 492 l
Náprava 2 odpružené nápravy
Rozměry (dxšxv) 9300x2500x3400 mm
Hmotnost 12400 (podle varianty motoru a příslušenství) kg