Velkoplošný žací stroj John Deere 1600T

 • Úvod
 • Velkoplošný žací stroj John Deere 1600T

Nejimpozantnější vlastností modelu John Deere 1600 Turbo je to, že dokáže sekat nepřetržitě, hodinu za hodinou, den za dnem. Vysoký kroutící moment 159 Nm, motor o výkonu max. 57 koní (43 kW) splňující emisní limity Interim Tier 4 a špičková chladící soustava nastavují nové standardy a vlastnosti. Usedněte za volant a zjistíte, že budete mít tu nejvyšší trakci za jakýchkoliv podmínek.

Klíčové vlastnosti John Deere 1600T

 • Výkonný motor splňující emisní normu Interim Tier 4
  Rozdíl v sečení není dosažen zvýšením výkonu, ale vyšším kroutícím momentem. Z tohoto důvodu 1600 Turbo kroutící moment 159 Nm. Jak jsme dosáhli této hodnoty? Zajišťuje ji velký zdvihový objem válců, turbodmychadlo, rozvod OHV a 4-válcový motor s přímým vstřikováním paliva. Tento motor, který splňuje emisní limity Interim Tier 4, je vybaven elektronickým ovládáním motoru a systémem recirkulace spalin (EGR), díky čemuž je dosaženo nižších emisí a zlepšení reakčních vlastností motoru.
 • Jednoduché ovládání
  Veškeré ovladače jsou přehledně uspořádány na ovládacím panelu u pravé ruky a to včetně elektrického aktivování PTO, ovladače zvedání žacího ústrojí, zapínání pohonu všech 4 kol nebo páky volby rychlosti a plynové páčky.
 • Efektivita a odolnost
  Pro zvýšení efektivity a odolnosti jsou žací ústrojí vybavena dojezdovými pneumatikami. Díky nim nedojde k defektům a nežádoucím prostojům.
 • Připraven pro klesání a stoupání
  Model 1600 Turbo je vybaven ve středu umístěným žacím ústrojím s šířkou záběru 157 cm a dvěma stranovými žacími ústrojími se záběrem 107 cm. Tato stranová žací ústrojí mohou sekat pod úhly +45° / -20° a zachovat i v členitém terénu dokonalý střih.
 • Ochranný systém žacího ústrojí
  Ochranný systém žacího ústrojí umožňuje stranovým žacím ústrojím pohyb vpřed a vzad tak, aby bylo ochráněno před nárazem do stromu, obrubníku či jiné překážky.
 • Pohodlí obsluhy
  Místo pro obsluhu je umístěno mezi přední a zadní nápravou, tím je zajištěn perfektní výhled na sečenou plochu a na dvě žací ústrojí po obou stranách. Jak plně nastavitelné vzduchem odpružené sedadlo, tak ochranný rám ROPS se čtyřmi výztuhami jsou v základní výbavě.
 • Údržba
  Díky optimálnímu přístupu k servisním místům je čas potřebný pro údržbu minimální. Diagnostika je zjednodušená LED diodami a detektorem ´heartbeat´. Model 1600 Turbo je také vybaven nástrojem John Deere Service ADVISOR, který pomocí kompaktního, mechanicky odolného přenosného počítače (laptopu) zabezpečuje technickou podporu pro techniky a servisní manažery.
Motor Yanmar
Počet válců 4
Zdvihový objem 1995 ccm
Výkon motoru 41,2 / 55 kW/k.
Jmenovité otáčky 3000 ot./min.
Palivová nádrž 83,3 l
Převodovka hydrostatická, planetová
Rychlost max. 23,2 km/h
Pohon pohon všech 4 kol 4WD aktivovaný mechanicky
Žací ústrojí středové žací ústrojí 157 cm a dvě stranová žací ústrojí 107 cm
Šíře pracovního záběru 325, 239, 158 cm
Výška sečení 25-139 mm
Pneumatiky přední 26x12-12 6 PR
Pneumatiky zadní 18x9.5-8 6 PR
Brzdy mokrý kotouč
Rozvor 1520 mm
Hmotnost vč. žacích jednotek 1790 kg