Třívřetenový žací stroj John Deere 8400

 • Úvod
 • Třívřetenový žací stroj John Deere 8400

Žací stroj John Deere 8400 byl zkonstruován tak, aby splňoval vaše požadavky na výkon, pohodlí obsluhy a životnost. Je vybaven vysokokapacitními vřetenovými žacími jednotkami Jumbo s vřeteny o průměru 10 palců a celkovým záběrem 213 cm. Žací jednotky lze zvednout stiskem jediného spínače, a to díky systému CrossCut, který zajišťuje současné či nezávislé ovládání všech tří žacích jednotek.

Stroj je vybaven motorem s turbodmychadlem o max. výkonu 28 kW (37 k.), který je dostačující pro provoz i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Klíčové vlastnosti John Deere 8400

 • Výkonný dieselový motor
  Pro dosažení nejlepších vlastnosti při stoupání do kopce ve své třídy, maximální trakce a výkonnosti při sečení je žací stroj 8400 vybaven dieselovým motorem s turbodmychadlem, max. výkonem 37 koní, který má pro lepší startování za chladného počasí přímé vstřikování paliva. Tento třívřetenový žací stroj je také vybaven účinným chladícím systémem; velký chladič a olejový chladič zlepšují výkon motoru, palivová nádrž o objemu 49 litrů zajišťuje dostatečné množství paliva pro celodenní provoz.
 • Vřetenové žací jednotky Jumbo
  Třívřetenový žací stoj 8400 je vybaven vřetenovými žacími jednotkami Jumbo s vřeteny o průměru 10 palců, které jsou ideální pro sečení vyšších travních porostů. Výstužná ramena a svařované rámy zajišťují vyšší pevnost. Výsledkem je delší životnost a nižší nároky na seřizování žacích jednotek. Spodní nůž je možno seřídit bez nářadí a v případě blokace žací jednotky cizím předmětem, je možno tento předmět uvolnit díky krátkému použití zpětného otáčení vřeten.
 • Jednoduchý servis
  Zadní výklopný kryt a dopředu sklopné sedadlo zajišťují skvělý přístup ke všem klíčovým servisním místům žacího stroje. Diagnostika White Box umožňuje technikům snadno a rychle identifikovat jakékoliv poruchy elektriky.
 • Exkluzivní pohodlí obsluhy
  Pro maximální pohodlí a jednoduchost obsluhy jsou ovládací prvky stroje umístěny v opěrce ruky. Elektrické ovládací prvky žacích jednotek zajišťují rychlou odezvu a snižují únavu obsluhy. Funkce CrossCUt umožňuje zvednutí/snížení všech tří žacích jednotek pomocí jediného spínače; nastavitelné sedadlo s bederní opěrkou a nastavitelný volant spolu s pneumatickým odpružením sedadla umožní pracovat pohodlně dlouhé hodiny.
 • Integrovaná přihrádka na nářadí
  Úložný prostor je umístěn v zadní části stroje a slouží pro uložení všeho, co obsluha během dlouhých pracovních dní potřebuje.
 • Neskutečná trakce
  Pro maximální trakci s pohonem všech 4 kol je stroj 8400 vybaven exkluzivním trakčním systémem pohonu všech kol GRIP. Tento opravdový pohon pomocí průtoku oleje z předního kola do protilehlého zadního kola snižuje nebezpečí prokluzu kola.
 • Hydrostatická převodovka
  Pro plynulé a jednoduché ovládání je žací stroj 8400 vybaven hydrostatickou převodovkou a pedály TwinTouch, které umožňují rychlejší změnu směru jízdy pomocí pouhého dotyku nohy.
Motor Yanmar
Počet válců 3
Zdvihový objem 1496 ccm
Výkon motoru 26 / 35 kW/k.
Jmenovité otáčky 2600 ot./min.
Palivová nádrž 49 l
Převodovka hydrostatické motory kol
Rychlost max. 22 km/h
Pohon pohon všech 4 kol 4WD
Žací ústrojí Jumbo 75
Šíře pracovního záběru celkem 213 cm
Pneumatiky přední 26x12-12 6 PR
Pneumatiky zadní 20x10-10 6 PR
Rozvor 1430 mm
Hmotnost vč. žacích jednotek 1350 kg