Robotická sekačka John Deere Tango E5

  • Úvod
  • Robotická sekačka John Deere Tango E5

Robotická sekačka TANGO E5 je navržena tak, aby udržovala Váš trávník automaticky a Vy jste mohli věnovat svůj čas důležitějším věcem. Navržena, inovována a vyrobena firmou John Deere tak, aby splnila i ty nejnáročnější požadavky. Robotická sekačka TANGO E5  nastavuje nový standard v oblasti údržby trávníku.

Vlastnosti John Deere Tango E5

Plně automatický pohyb

Sekačka TANGO E5 je vyrobena, aby udržovala “krátkou trávu krátkou“, seče nahodile v rámci přednastavené hranice, kterou vymezí lokální prodejce. Časté a pravidelné sečení pomáhá udržovat zdravý trávník a odstraňuje manuální námahu spojenou s tradiční údržbou trávníku i potřebu rozhozu odřezků trávy. Je ideální pro trávníky o rozloze do 1800m2, překážky na zahradě je možno buď ohradit pomocí obvodového vedení (např. květinový záhon) nebo je možno se jim vyhnout díky trakčnímu senzoru, sekačka TANGO E5 automaticky couvá v případě, kdy dojde ke kontaktu s překážkou (např. strom).

Bezpečnost

Sekačka TANGO E5 se může pochlubit řadou důležitých prvků, které zajišťují bezpečnost. Pro bezpečný transport a nastavení výšky sečení přeruší hlavní vypínač pohon motoru žacího nože. Je zde také významné červené tlačítko STOP, které je praktické v případech, kdy potřebujete okamžitě přerušit činnost.  Rukojeť je vybavena senzorem, který reaguje na dotyk a okamžitě zastaví žací nůž. Vestavěný senzor náklonu vypíná sekačku v případě, že je náklon větší než 35% (20 stupňů). Skelet sekačky TANGO E5 chrání nůž. DŮLEŽITÉ: Sekačka TANGO E5 je pracovní nástroj a měla by být užívána adekvátně.

Uživatelské ovládání

Robotická sekačka TANGO E5 má velký, šestiřádkový displej pro snadné a intuitivní ovládání. Na pravé části displeje jsou tlačítka programování a navigace. Na levé straně displeje jsou tlačítka pro okamžité funkce jako například “Okamžité sečení”, kdy navzdory přednastavenému programu uvedete sekačku do okamžitého chodu nebo  “Domů”, kdy přerušíte sečení v případě, kdy chcete trávník využívat. Navíc je zde dobře viditelné a snadno použitelné tlačítko “STOP” pro případ, že potřebujete sekačku TANGO E5 okamžitě vypnout.

Výkon

Pro zajištění stabilního výkonu sekačky TANGO E5 je použita výkonná baterie typu Li-Ion. Baterie má dlouhou životnost a je plně chráněna před povětrnostními vlivy pro sečení za každého počasí. Výjezdy pro palivo do sekačky jsou pro Vás minulostí!

Automatické nabíjení

Pohon baterií znamená, že již nemusíte chvátat pro palivo a navíc nemusíte ani  sami baterii dobíjet. Ve chvíli, kdy je baterie sekačky TANGO E5 téměř vybitá, se sekačka automaticky vrátí do dobíjecí stanice, kde se plně dobije. Poté pokračuje v sečení podle přednastaveného programu.

Robustní kontrukce

Robotická sekačka TANGO E5 je vyrobena pro dlouhou životnost a každodenní provoz. Má ve své třídě špičkový skelet s dvojitou stěnou, který zajišťuje odolnost a spolehlivost, a chrání během provozu nejdůležitější součásti sekačky před nečistotou, prachem a vodou.

Žací nůž

Žací nůž sekačky TANGO E5 nabízí má řadu výhod, které zajišťují čistý řez. Je vyroben z vysoce odolné oceli  a je mimořádně pevný. Díky hvězdicovému tvaru sekají trávu pouze špičky ostří, řez je čistější a v neposlední řadě to přispívá k optimálnímu využití energie.

Nastavení výšky sečení

Nastavení výšky sečení nabízí široké rozpětí pro nastavení výšky mezi 19 a 102 mm, změna výšky je navíc velmi snadná. Stačí jen jednoduše otočit ochranný skelet po nebo proti směru hodinových ručiček a nože se posunou nahoru nebo dolů. Nůž samotný je navržen tak, aby zajistil maximální výkon s použitím minima energie. Je to dosaženo díky hvězdicovému tvaru, kdy sečou pouze špičky ostří. Tím je také zabezpečen čistý střih a dokonalý vzhled Vašeho trávníku.

Maximální plocha sečení 1800 m2
Max. svahová dostupnost až 35%
Typ baterie Li-Ion
Napětí baterie 36 V
Kapacita baterie 98 Wh (2,6 Ah)
Průměrná doba dobíjení 90 min.
Průměrná doba sečení na jedno nabití 60 min.
Žací ústrojí 1x 4-stranný nůž
Výška sečení 19-102 mm
Rozměry (dxšxv) 775x535x360 mm
Hmotnost 15,3 kg