Traktory Yanmar EF200

  • Úvod
  • Traktory Yanmar EF200

Výborné traktory vynikají nejenom silou ale i výborným komfortem a vysokou rychlostí – a to ve všech těchto parametrech najednou. Již při vývoji byl kladen důraz na to, aby traktory Yanmar modelové řady EF200 splňovaly všechny tyto požadavky a tvořily tak vyvážený celek.

Začátek všeho bylo použití nově vyvinutého dieselového motoru řady TNV, který poskytuje více výkonu při zároveň nižší spotřebě a je šetrný k životnímu prostředí. Poté se vývoj soustředil na nalezení nejlepší možné rovnováhy mezi využitelností traktoru pro co nejširší spektrum činností, komfortem používání a jednoduchostí ovládání.

Celková stavba traktoru je výsledek mnoha technologických a konstrukčních vylepšení. Díky tomu Vám můžeme nabídnout traktor, který je atraktivní nejenom svým výkonem a kvalitou zpracování, ale i možností použití.

Nové TNV dieselové motory s přímým vstřikováním

Modelová řada EF200 je vybavena novým TNV dieselovým motorem s přímým vstřikováním, který vyniká nejenom vysokým výkonem, ale i perfektní účinností spalování. Díky tomuto silnému motoru poskytují traktory Yanmar více výkonu při zároveň výrazně nižší spotřebě a minimálních emisních hodnotách.Použití špičkové technologie od společnosti Yanmar znamená, že motory mají extrémně nízké emise ale i spotřebu. Jednopístkové čerpadlo MP2 dodává palivo vyváženě do každého válce. Díky velmi jemnému rozprášení a optimalizovanému časování vstřiků podle hodnot z čidel, je možné dosáhnout větší efektivity při spalování paliva, než bylo dříve vůbec myslitelné.

Vyvinuto pro práci

Traktory Yanmar modelové řady EF200 jsou lehké a kompaktní. Zároveň jsou ale tyto stroje díky perfektnímu rozložení váhy velmi stabilní i při připojení různých přídavných zařízení.Modelová řada EF200 je standardně vybavena zadní i mezinápravovou vývodovou hřídelí. Přední vývodová hřídel se dodává na přání. Vysoká zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu umožňuje použití širokého spektra příslušenství a přídavných zařízení, bez kterých se neobejdete.

Vysoká maximální rychlost umožňuje snadný a rychlý přesun z jednoho místa na druhé. Díky tomu strávíte maximum času produktivní prací a ne přesuny. S traktory Yanmar EF200 je možné jet po každé cestě nebo ulici pohodlně až 30km/h.

Maximální pohodlí Yanmar EF200

Prostorná a pohodlná kabina garantuje vysoký stupeň komfortu. Traktory modelové řady EF200 byly konstruovány s maximálním ohledem na pohodlí řidiče, bez rozdílu jestli se jedná o model s kabinou nebo bez. Díky tomu není problém strávit i dlouhé pracovní dny bez pocitu únavy. Níže uložené sedadlo poskytuje navíc větší pocit bezpečí než kdykoliv předtím.

Aby byla práce v traktorech Yanmar příjemná za každého počasí, je přední i zadní okno plně otevíratelné. Nezávisle na počasí tak řidič pracuje vždy v příjemném prostředí. To platí obzvláště v horkých dnech, kdy je možnost plně otevřít obě okna velmi vítaná. Celkem 8 výdechů větrání jsou vestavěné v přední a bočních částech stropu kabiny. Integrovanému topení se stará o příjemné pracovní prostředí i během zimních měsíců.

Viditelnost 360°

Volba traktoru s kabinou je často spojena s omezeným výhledem. Díky panoramatické kabině se tohoto vedlejšího efektu není potřeba obávat. Nová kabina poskytuje téměř nezastřený výhled do všech stran, tak aby bylo vždy dobře vidět, kam traktor jede a co se právě děje kolem.

Méně vibrací a méně hluku znamená méně únavy

Díky uchycení kabiny systémem „Floating Deck“ sestávajícího z antivibračních úchytů z pevné gumy jsou vibrace i hluk minimalizovány. Tento systéme tak přináší další výrazné zvýšení pohodlí při jízdě a práci s traktory Yanmar EF200 - obzvláště při delších pracovních nasazeních.

Snadné ovládání Yanmar EF200

Dnes se i malé traktory používají pro množství různých činností. Přesto je nutné, aby byla zachována jednoduchost ovládání. U traktorů Yanmar je ovládání koncipováno s ohledem na jednoduchost a maximální produktivitu. Díky vhodnému rozmístění ovládacích pák je ovládání traktoru nejenom snadné ale i pohodlné bez ohledu na typ práce.Umístění jednotlivých ovládacích pák je u traktorů modelové řady EF200 uspořádáno tak, že jsou ovládací páky spojené s řazením umístěny na levé straně (řazení skupiny a PTO) a ovládací páky spojené s hydraulickým systémem traktoru na pravé straně. Pro usnadnění se řazení jednotlivých skupin provádí v jedné řadě.

V traktorech EF200 již není nutné pro přeřazení skupiny nebo spouštění PTO používat spojku. Stačí pouze posunout odpovídající páku do požadované polohy.Traktory modelové řady EF200 Vám umožní přepínat mezi pohonem 2 nebo 4 kol a spouštět systém řízení Dual-Speed jednoduše přímo z místa řidiče – podle toho jakou práci právě potřebujete provést.Zmáčknutím příslušného tlačítka dojde k zapnutí unikátního systému, při kterém se přední kola otáčejí dvakrát rychleji než zadní. Tento systém umožňuje nejenom menší poloměr otáčení, ale zároveň výrazně snižuje poškození trávníku.

Řízení bez námahy

Traktory modelové řady EF200 jsou standardně vybaveny posilovačem řízení. Otáčení je tak snadné i při malých rychlostech nebo na místě. Díky tomu je ovládání traktoru celkově snazší a méně únavné i při delších pracovních nasazeních.Při práci, která vyžaduje přejíždění z jedné strany pozemku na druhou konstantní rychlostí, stačí vytáhnout příslušnou páčku. Traktor pak pojede nastavenou konstantní rychlostí, dokud nedojde k opětovnému stisknutí pojezdového pedálu.

Všestrannost nade vše Yanmar EF200

Nejdůležitější na každém traktoru je jeho síla a výkon. Počínaje vývodovou hřídelí a výkonnou hydraulikou jsou traktory EF200 od Yanmaru plně vybaveny vším co je nutné pro použití traktoru pro širokou škálu různých prací. Sami oceníte, jak širokého nasazení jsou traktory modelové řady EF200 schopné.Aby byla zajištěna možnost použití s co největším množstvím přídavných zařízení, jsou traktory Yanmar EF200 standardně vybaveny zadní a mezinápravovou vývodovou hřídelí, přední vývodová hřídel je na přání.Díky takto vysoké zvedací síla zadního tříbodového závěsu se ještě více rozšiřuje spektrum možností použití traktorů Yanmar EF200. Bez ohledu na to, jaké nářadí se chystáte používat, EF200 to zvládne s lehkostí.

Snadná údržba

Otázka snadné údržby je velmi důležitá pro každého, kdo používá traktor pro práci. Traktory Yanmar jsou koncipovány tak, aby údržba byla naprosto jednoduchá. Čím více budete traktor používat, tím více oceníte tuto nespornou výhodu.Přístup k motoru je snadný. Stačí pouze plně otevřít kapotu – bez použití nářadí. Odejmutí bočních panelů je stejně jednoduché. Důležité body údržby jako odlučovač vody, palivový filtr a měrka oleje jsou všechny dobře viditelné a snadno přístupné na pravé straně motoru.

Práce v prašném prostředí není nijak příznivá pro chod motoru. Proto jsou traktory modelové řady EF200 vybaveny dvoustupňovým vzduchovým filtrem, který je schopen efektivně přefiltrovat dostatečné množství i silně znečištěného vzduchu.

Model

Motor

Zdvihový objem

Chlazení

Výkon motoru

Jmenovité otáčky

Palivová nádrž

Řízení

Převodovka

Rychlost

Brzdy

Poloměr otáčení

Světlá výška

Celková délka

Celková šířka

Celková výška

Hmotnost s bezpečnostním rámem

Hmotnost s kabinou

EF227H

EF227H

EF230H

EF230H

EF235H

EF235H

EF233M

EF233M

Yanmar 3TNV82A diesel

Yanmar 3TNV84 diesel

Yanmar 3TNV88 diesel

Yanmar 3TNV88 diesel

1331 ccm

1496 ccm

1642 ccm

1642 ccm

vodou

vodou

vodou

vodou

26,5 k.

31,8 k.

34,9 k.

33,4 k.

2500 ot./min.

2600 ot./min.

2600 ot./min.

2500 ot./min.

28 l

28 l

28 l

hydraulické

hydraulické

hydraulické

hydraulické

hydrostatická 3-stupňová

hydrostatická 3-stupńová

hydrostatická 3-stupńová

mechanická 12x12

0-29 / 0-29 km/h

0-30 / 0-30 km/h

0-30 / 0-30 km/h

0,3-20 / 0,3-19 km/h

mokré kotoučové brzdy v olejové lázni, mechanické

mokré kotoučové brzdy v olejové lázni, mechanické

mokré kotoučové brzdy v olejové lázni, mechanické

mokré kotoučové brzdy v olejové lázni, mechanické

2400 mm

2400 mm

2400 mm

2400 mm

155 mm

155 mm

155 mm

200 mm

2950 mm

2950 mm

2950 mm

2950 mm

1315 mm

1315 mm

1315 mm

1235 mm

2390 (rám) / 2000 (kabina) mm

2390 (rám) / 2000 (kabina) mm

2390 (rám) / 2000 (kabina) mm

2435 (rám) mm

970 kg

985 kg

985 kg

940 kg

1090 kg

1105 kg

1105 kg

- kg

13 z 4 modelů