Traktorová sekačka Yanmar RD 122

  • Úvod
  • Traktorová sekačka Yanmar RD 122

Yanmar RD 122 je výkonná dieselová traktorová sekačka se špičkovým vybavením. Japonská preciznost a kvalita spojená s vynikajícím motorem Yanmar a šíří sečení 122 cm dělají z těchto malých strojů extrémně výkonné pracanty připravené pozřít jakékoliv množství trávy. Díky skvělému komfortu se z nudné rutinní práce rázem stává zábavná činnost, na kterou se budete těšit i po dlouhém pracovním dni. Stačí nasednout a vyrazit!

Motory Yanmar

Použitý moderní, vodou chlazený dieselový motor Yanmar patří dnes mezi absolutní špičku v malých dieselových motorech. Tříválec poskytuje výkon 18 koňských sil. Díky bezkonkurenčně největší palivové nádrži o objemu 23 l a extrémně nízké spotřebě zvládnete na jedno natankování posekat i několikrát za sebou bez nutnosti zajíždět k čerpací stanici.

Pohodlí nade vše

Hluk, málo místa, složité vyklápění nebo věčně ucpaný tunel na trávu - těchto a dalších problémů se u traktoru Yanmar RD 122 obávat nemusíte. Na všechny problémy mysleli japonští konstruktéři již při vývoji stroje.

Dostatek místa pro sezení

Ačkoliv je celý stroj velmi krátký, nabízí řidiči více než dostatek místa k sezení. Díky promyšlené konstrukci bylo možné umístit sedadlo řidiče v dostatečné vzdálenosti od volantu. Protivné narážení kolen do volantu a jiných součástí přístrojové desky je tak minulostí. Na Yanmaru se sedí na pohodlném sedadle s dostatkem místa na nohy.

Plochá podlaha a nízký nástup

Velmi nízký nástup a téměř plochá podlaha výrazně usnadňují nástup. Výška pouhých 425 mm je v této kategorii ojedinělá. Na Yanmar RD 122 nastoupíte pohodlně a nebudete muset pokaždé provádět cvičení ve skoku do výšky.

Nastavitelný volant, čitelné kontrolky

I volant traktoru Yanmar RD 122 je nastavitelný. Nezávisle na tom jak daleko od volantu sedíte nebo jak vysokou postavu máte, volant bude vždy v ideální poloze. Ruce tak máte vždy pohodlně položené na volantu. Kontrolní ukazatele jsou výborně čitelné jak za přímého slunečního svitu, tak v přítmí.

Zdvih žacího ústrojí

Manipulace s žacím ústrojím ještě nikdy nebyla tak snadná. Unikátní mechanizmus nastavení výšky sečení umožňuje naprosto jednoduchý a snadný pohyb s žacím ústrojím.

Největší sběrací koš - s hydraulickým vyklápěním

Sběrací koš traktoru Yanmar RD 122  patří v této kategorii mezi absolutní špičku na trhu. Nejenom že je s objemem 570 l jednoznačně největší, ale je i hydraulický ovládaný přímo z místa řidiče. Toto řešení je velmi pohodlné i praktické. Koš se vždy řádně otevře i zavře. Složité mechanické zámky jsou tak minulostí. Nyní stačí lehké posunutí ovládací páky a koš se sám otevře nebo zavře.

Yanmar RD 122 - vysoký výkon v kompaktním provedení

I přes vysoký výkon a velkou šířku záběru sečení (122 cm) je traktor Yanmar RD 122 extrémně obratný a kompaktní. Díky velmi dobře vyřešenému uložení hlavních komponent je traktor velmi krátký. Rozvor činí pouhých 1290 mm. Extrémně krátká kapota umožňuje řidiči perfektní výhled do prostoru před ním. Přední kola jsou velmi dobře viditelná. Přitom kudy projede přední kolo, projede následně i celý stroj. Díky promyšlenému zaoblenému tvaru stroje a krátkému rozvoru je objíždění překážek hračkou stejně jako otočení na velmi malém prostoru.

Výkonné žací ústrojí

Žací ústrojí traktoru Yanmar RD 122 je stejně jako celý stroj uzpůsobeno pro vysoký výkon bez ohledu na podmínky. Výkonná sekačka je konstruována pro perfektní střih i při vyšších pojezdových rychlostech. Problematický výhoz trávy je vyřešen širokým a k tomu krátkým výhozovým tunelem o rozměru 40 x 50 cm, který se při každém vysypání koše automaticky vyčistí. To je více než garance, že se výhozový tunel nikdy neucpe. Zároveň tento systém zamezuje úniku posečené trávy na zem, neboť zde nevzniká mezera mezi výhozovým tunelem a žacím ústrojím.

Další výhodou celého ústrojí je spouštění pomocí řemene. Toto jednoduché řešení má spoustu výhod. Je účinné ale zároveň v případě nárazu nože do překážky umožní proklouznutí. Tím chrání stroj před většímu poškozením. Řemen se také v případě opotřebení dá snadno vyměnit a jeho pořízení není nikterak nákladné.

Hydrostatický pojezd

Další silnou stránkou traktoru Yanmar RD 122 je jeho převodovka. Díky hydrostatickému pohonu je rychlost plně variabilní a nezávislá na otáčkách motoru a tedy i účinnosti žacího ústrojí. Výjimečný je i rozsah pojezdových rychlostí. Maximální pojezdová rychlost vpřed činí 14,6 km/h, pro pojezd vzad pak plných 14 km/h. Díky tomu je i přeprava velmi rychlá a vy se můžete většinu času věnovat sečení.

Motor Yanmar diesel
Chlazení vodou
Výkon motoru 18,0 k.
Jmenovité otáčky 2800 ot./min.
Převodovka hydrostatická, bezstupňová
Rychlost 14,6 vpřed / 14,0 vzad km/h
Šíře pracovního záběru 122 cm
Typ sběrného koše hydraulicky ovládaný
Objem koše 570 l