Ruční řetězové pily Pellenc Selion

 • Úvod
 • Ruční řetězové pily Pellenc Selion

S bezkonkurenčním poměrem výkon/hmotnost a standardní montáží OREGON 1 " řetězu, speciálně určeného pro prořezávání, pracují ruční řetězové pily Selion C20 a M12 čistě a precizně. Extrémně lehká a pevná lišta řetězu Pellenc z oceli a kompozitních materiálů dává vynikající torzní stabilitu a pružnost v případě zaseknutí či uvíznutí řetězu, čímž zabraňuje poškození. Zárukou spolehlivosti a malé hmotnosti je absence spojky a redukční převodovky. Všechny řetězové pily Selion mají přímý pohon pastorku řetězu, což zvyšuje odolnost.

Řetězové pily Pellenc využívají patentované technologické inovace Pellenc. Propracovaný systém napínání řetězu - Patent Pellenc- zajišťuje vždy správné napnutí řetězu a uživatel nemusí přemýšlet nad správným napnutím řetězu. Toto napnutí se nastavuje pomocí integrovaného zatahovacího klíče - Patent Pellenc - což je užitečné pro napínání řetězu během provozu. 
Elektronické ovládání průtoku oleje mazání řetězu - Patent Pellenc - spotřeba oleje je řízena v závislosti na spotřebě energie. Pro vaši bezpečnost jsou řetězové pily vybaveny elektronickým bezpečnostním senzorem - Patent Pellenc - v případě pádu nebo zpětného rázu okamžitě zapne elektrickou brzdu řetězu.

V porovnání s benzínovým řetězovými pilami ušetříte až 30% oleje a prodloužíte životnost řetězu. 
Stejně jako u všech ostatních produktů Pellenc, Selion těží z velkokapacitní technologie Ultra-Lithiové baterie a zaručuje tichý provoz bez zápachu a rekordní provozní dobu.

Revoluční motor Pellenc

Pellenc nástroje jsou velmi účinné: Zisk energie je značný, protože elektromotor, který pohání nástroj přímo, má účinnost téměř 90% (na rozdíl od spalovacího motoru, který má účinnost asi 20%). Revoluční motor Pellenc je jediný elektrický motor svého druhu, který poskytuje tak velkou sílu při tak malé velikosti a díky konstrukci je jeho životnost velmi dlouhá! Motor běží mezi 5400 a 6200 otáček za minutu, v závislosti na modelech, bez opotřebení nebo jiskření!

Bezpečnost Pellenc Selion

Zvýšení bezpečnosti ve srovnání s benzinovými řetězovými pilami, 4 důkazy:

 • Bezpečnostní systém č. 1:
  Pellenc elektronický bezpečnostní senzor: toto zařízení okamžitě aktivuje elektrickou brzdu řetězu při pádu nebo odskočení (kick-back jev) a je 10 krát citlivější než brzda řetězová pily se spalovacím motorem - Patent Pellenc.
 • Bezpečnostní systém č. 2:
  Vlastní diagnostický systém nástroje: spoušť může být aktivována jen v případě, že bezpečnostní senzor pracuje. Pokud tomu tak není, nemůže nástroj pracovat!
 • Bezpečnostní systém č. 3:
  Dvojitá spoušť.
 • Bezpečnostní systém č. 4:
  Použití řetězu OREGON s nízkým zpětným rázem: pokud k němu dojde, bude výrazně měkčí.

Velkokapacitní lithium-iontové baterie u Pellenc Selion

Bez ohledu na to, který model použijete, Ultra Lithiové baterie poskytují konstantní sílu a provozní rozsah. Displej ukazuje zbývající energii v reálném čase: To vám dává půl dne až celý den nepřetržité práce v závislosti na použitém nástroji. Ultra lithiové baterie jsou vybaveny "inteligentním" systémem nabíjení. Baterie lze dobíjet kdykoliv. Kromě toho, pokud není používána po dobu 4 po sobě jdoucích dnů, baterie se vybije automaticky pro optimální skladování a dlouhou životnost. Po nejméně 800 plných nabíjecích cyklů je kapacita baterie minimálně 80% své původní kapacity, což v žádném případě nesníží výkon baterie.

Model

Výkon

Rychlost řetězu

Lišta

Řetěz

Hmotnost

Selion C20

Selion C20

Selion M12

Selion M12

2000 W

1200 W

14,4 m/s

10,3 m/s

30 cm

15 cm

Oregon 1/4''

Oregon 1/4''

2,0 kg

1,7 kg